Detail Introduction
| Product Name |
KLC-A8
|
| Power | 50W/set (25W/bulb) |
| Light source |
3570(6*6075mil)
|
| Color temperature | 6000K,4300K,3000K |
| Material | 6063 aviation aluminum + military-grade fan |
| Luminous flux | 9600LM |
| Operating voltage | 12V |
| Protection class | IP67 |
| Cooling principle | Fan cooling |
| Operating temperature | -40 ° ~ +130 ° |
| Operating life | ≥ 50000h |
| Product Features | Small size, easy to install |
| Product Size | 16*12*5 |
| Weight | 210g |





More









