Detail Introduction
| t Name |
KLC-M8-15
|
| Power |
Daytime running light 6W, high beam 45W(single)
|
| Light source |
High beam 3570(6*55mil), daytime running light 4025
|
| Color temperature | 6000K |
| Material | 6063 aviation aluminum + military-grade fan |
| Luminous flux | 9600LM |
| Operating voltage | 12V-24V |
| Protection class | IP67 |
| Cooling principle | Fan cooling |
| Operating temperature | -40 ° ~ +110 ° |
| Operating life | ≥ 50000h |
| Product Features | Small size, easy to install |
| Product Size | 16*12*5 |
| Weight | 220g |


More









